.

.

موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون.

عشق موتورسیکلت داشته باشید یا نه، موتورسیکلت باز باشید یا نباشید بدون شک هارلی دیویدسون را می شناسید. کم تر کسی است که هیولاهای نیرومند هارلی دیویدسون را نشناسد. اما چه کسی تصور می کرد روزی این کمپانی آمریکایی که از سال ها پیش مورد توجه ویژه هیپی ها قرار گرفته بود، به ساخت «موتورسیکلت های الکتریکی» علاقه مند شود.

.

موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون
موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون

.

پروژه نخستین موتورسیکلت الکتریکی هارلی دیویدسون به نام LiveWire که در سال 2014 رسما رونمایی شده بود، کم کم به بازار عرضه می شود. ایده ساخت یک هارلی دیویدسون الکتریکی سال پیش از آن توسط متیو لواتیچ، در سخنرانی جشن صد و دهمین سالگرد فعالیت کمپانی مطرح شد. او که مدیرعامل هارلی دیویدسون است بارها با این سوال روبرو شده که آیا کمپانی گرایشی به ساخت موتورسیکلت های الکتریکی دارد یا نه. او در این سخنرانی اعلام کرد دامنه فعالیت کمپانی بسیار گسترده است، بنابراین این چالش هیجان انگیز را نیز با آغوش باز می پذیرد. مهندسین هارلی با این ایده به خوبی ارتباط برقرار کرده اند و از ابتدا کنجکاو بوده اند که یک هارلی دیویدسون الکتریکی چه حس، چه ظاهر و صدایی خواهد داشت.

منبع تامین نیروی LiveWire از یک موتور 3 فاز الکتریکی AC تشکیل می شود که 74 اسب بخار (55 کیلو وات) و حداکثر دور موتور 8000 دور در دقیقه تولید می‌کند. بیشینه گشتاور 70/5 نیوتن متر است. حداکثر سرعت این موتورسیکلت 148 کیلومتربر ساعت است و شتاب‌گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت آن 4 ثانیه طول می کشد. شارژ کامل حدود 3/5 ساعت طول می کشد و با هر دور شارژ کامل LiveWire  می تواند 85 کیلومتر را پشت سر بگذارد.

.

موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون موتوسیکلت برقی هارلی داویدسون

.

LiveWire جدید در یک تور در آمریکا به گردش درآمد و بسیاری از علاقه مندان شانس آن را داشتند تا با آن سواری کنند. این تور در سال میلادی جاری به کانادا و اروپا نیز خواهد رفت. در سال 2014 LiveWire برای فروش عرضه نمی شد و صرفا بازخورد عموم در تور مورد بررسی قرار می گرفت. کمپانی تاکید داشت که واکنش عموم نقش اساسی در تولید LiveWire  دارد. آن ها این پروژه را نمونه دیگری از مشارکت سرنوشت ساز مردم در تاریخ کمپانی می دانند.

به گفته کمپانی LiveWire میراث فراموش نشدنی برند را با آخرین فن آوری ها ترکیب می کند تا تعبیر تازه ای از حس، ظاهر و صدای رعب آور هارلی دیویدسون ارایه کند. در این مدل سرعت، شتاب و هیجان علاوه بر صدای جدید وعده داده شده است.

در نشانی های زیر سواری هارلی برقی را تجربه کرده و با هدف های تولیدکننده ی آن در دو کلیپ ویدیویی آشنا می شوید:

.

کسانی که مایلند سواری با LiveWire را تجربه کنند اما گواهینامه موتورسیکلت ندارند می توانند در تجربه شبیه سازی شده از آن به نام JumpStart شرکت کنند.

.

.

منبع:

http://www.khabaronline.ir

www.youtube.com

.

.

www. etesalkootah.ir ||   2017-11-27 © 

2015 www.etesalkootah.ir  © All rights reserved.

تمامی حقوق برای www.etesalkootah.ir محفوظ است. بیان شفاهی بخش یا تمامی یک مطلب از www.etesalkootah.ir در رادیو،  تلویزیون و رسانه های مشابه آن با ذکر واضح "اتصال کوتاه دات آی آر" بعنوان منبع مجاز است. هر گونه  استفاده  کتبی از بخش یا تمامی هر یک از مطالب www.etesalkootah.ir در سایت های اینترنتی در صورت قرار دادن لینک مستقیم و قابل "کلیک" به آن مطلب در www.etesalkootah.ir مجاز بوده و در رسانه های چاپی نیز در صورت چاپ واضح "www.etesalkootah.ir" بعنوان منبع مجاز است.