.

.

دیشب بار دیگر هوای تهران توفانی شد و رگبار باران و باد با رعد و برق‎های شدید و متعدد همراه شد.

صاعقه در تهران امسال، برخلاف سال پیش که به خیر گذشت، موجب تلفات انسانی شد. بر اساس گزارش سازمان اورژانس کشور بر اثر برخورد صاعقه با دو شهروند تهرانی، یک نفر از آنها در دم جان خود را از دست داد.

مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، گفت: "امروز، جمعه، ساعت 16:30 در پی رعد و برق در کوی فراز در منطقه‌ی سعادت‌آباد تهران یک نفر کشته و یک نفر زخمی شد."

وی افزود: "پس از برخورد صاعقه با این افراد، فوری یک دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام گردید و پس از بررسی‌های اولیه توسط نیروهای اورژانس متأسفانه مشخص شد که رعد و برق جان یک جوان 25 ساله را در دم گرفته و یک نفر نیز بر اثر این حادثه مصدوم شده که به مرکز درمانی اعزام شد."

افرادی توانستند از لحظه‌ی برخورد آذرخش به آنتن نصب شده بر فراز برج میلاد تهران فیلم بگیرند. یک نمونه از چنین فیلمی را در اینجا ببینید:

.

برخورد صاعقه به برج میلاد

.

با بروز تغییرات آب و هوایی که هر سال به شکلی خودنمایی می‎کند و امسال با آذرخش‌های پرقدرت همراه بود، آموختنِ بیش‌تر در مورد این پدیده‌ی جوّی و آگاهی‌دادن به مردم در مورد خطرات برق‌زدگی و کارهایی که در هنگام توفان باید (و نباید) کرد، بیش از پیش ضرورت پیدا ‌کرده است.

.

.

مطالب مرتبط:

آذرخش در هوای توفانی پریشب تهران

فیلم برخورد صاعقه با برج میلاد در تاریخ 5 اردیبهشت 1396

ارت مخابراتی

.

.

منبع:

صاعقه در سعادت‌آباد تهران جان یک شهروند را گرفت

.

.